Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /libraries/joomla/html/parameter.php on line 388

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/joomla/application/application.php on line 481
Twierdza.org - Forum :: Topic: Baza Lotnicza Małaszewicze 1936 - 1952 (8/8)

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 85

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/menu/helper.php on line 84

Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 18 in /components/com_kunena/views/common/view.html.php on line 309

Warning: Attempt to modify property 'Array' of non-object in /libraries/joomla/registry/registry.php on line 342

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 214

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 226

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 230
Historia z twierdzą w tle. Ślady wydarzeń historycznych, komentarze, ciekawostki oraz to co nie wyjaśnione - zagadki i tajemnice...

TOPIC: Baza Lotnicza Małaszewicze 1936 - 1952

Odp: Baza Lotnicza Małaszewicze 1936 - 1952 11 years 6 months ago #1853

  • Mariusz
  • Mariusz's Avatar
  • OFFLINE
  • Specjalista
  • Posts: 86
  • Thank you received: 23
  • Karma: 3
Witam. Mam pytanie. W sierpniu 1941 roku Brześć odwiedził Hitler z Mussolinim. Wie ktoś czy lądowali w Małaszewiczach czy w Adamkowie? Na filmiku na You Tubie jest mowa o lotnisku polowym.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Baza Lotnicza Małaszewicze 1936 - 1952 11 years 5 months ago #1866

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
:) Do kolekcji artykuł na łamach Tygodnika Podlaskiego
The administrator has disabled public write access.

Odp: Baza Lotnicza Małaszewicze 1936 - 1952 11 years 5 months ago #1867

  • Mariusz
  • Mariusz's Avatar
  • OFFLINE
  • Specjalista
  • Posts: 86
  • Thank you received: 23
  • Karma: 3
aloszak wrote:
:) Do kolekcji artykuł na łamach Tygodnika Podlaskiego

Jak to śpiewała Maryla Rodowicz-"Ale to już było..." :) http://twierdza.org/index.php/forum/9-na-tropach-historii/1098-baza-lotnicza-malaszewicze-1936-1952?limit=15&start=90#1831
The administrator has disabled public write access.

Odp: Baza Lotnicza Małaszewicze 1936 - 1952 11 years 5 months ago #1868

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
;) A teraz to widzę, cóż począć na starość człowiek robi się mniej spostrzegawczy.
Last Edit: 11 years 5 months ago by aloszak.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Baza Lotnicza Małaszewicze 1936 - 1952 11 years 5 months ago #1889

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
:) Tak informacyjnie podam, że dotarłem do nowych materiałów dotyczących lotniska w okresie okupacji, min znalazłem informacje, że na lotnisku szkolili się młodzi piloci różnych narodowości min Austriacy, Czesi, a nawet jest informacja o Chorwacie, ponadto są informacje na temat rozmieszczenia składów amunicji bomb, obrony PLOT, jak dokładnie zapoznam się z materiałem napiszę więcej na ten temat.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: admin, robertox

Odp: Baza Lotnicza Małaszewicze 1936 - 1952 11 years 4 months ago #1896

  • Mariusz
  • Mariusz's Avatar
  • OFFLINE
  • Specjalista
  • Posts: 86
  • Thank you received: 23
  • Karma: 3
Natknąłem się ostatnio na taką fotkę. Jest moim zdaniem dosyć ciekawa ponieważ pokazuje większy obszar niż to zdjęcie wykonane w 1944. Widać także nienaruszone budynki. Jakość niestety nie jest najlepsza, ale i tak sporo widać.
Lotnisko_BL.jpg
The administrator has disabled public write access.

Odp: Baza Lotnicza Małaszewicze 1936 - 1952 9 years 7 months ago #2069

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
Kiedyś zastanawialiśmy się jak wyglądały budynki koszarowe w Małaszewiczach.
Na ebay-u pojawiło się kilka fotek, które odpowiadają na to pytanie.
Podpis na odwrocie zdjęć Małaszewicze 1940.
Tu na pierwszym planie widać dokładnie obsypywanie świeżego toru kolejowego, a za koszarowcem widoczny jest hangar lotniczy ze stojącymi przy nim rusztowaniami co wskazuję jasno na to, że jest remontowany, podobnie jak budynek na pierwszym planie.

Maaszewicze1.JPG
The administrator has disabled public write access.

Baza Lotnicza Małaszewicze 1936 - 1952 7 years 10 months ago #2140

  • Marcin
  • Marcin's Avatar
Slyszal ktos moze o opuszczonym domu niedaleko strzelnicy? Naprawde ladny murowany domek z tarasem. Pozostalosc naszego lotniska? czy juz obiekt powojenny? niestety nie mam zadnych fotek bo tylko raz tam bylem a i ciezko jest mi okreslic lokalizacje,lecz na mapach las ten jest podpisany jako WERONKA
The administrator has disabled public write access.

Baza Lotnicza Małaszewicze 1936 - 1952 7 years 9 months ago #2145

  • robertox
  • robertox's Avatar
  • OFFLINE
  • Ekspert
  • Posts: 110
  • Thank you received: 10
  • Karma: 2
Pewnie trafiłeś na tgz pompkę kiedyś dozorowano tam ujecie wodne jakieś foty by pomogły czy to jest to !
The administrator has disabled public write access.

Baza Lotnicza Małaszewicze 1936 - 1952 7 years 8 months ago #2150

  • Marcin
  • Marcin's Avatar
Wiem tylko ze teraz mieszkam w Lublinie i niestety nie mam jak tam wpasc a i nie wiem czy wogole znalazl bym
to miejsce :/
The administrator has disabled public write access.

Baza Lotnicza Małaszewicze 1936 - 1952 7 years 8 months ago #2154

  • maxim
  • maxim's Avatar
  • OFFLINE
  • Specjalista
  • Posts: 69
  • Thank you received: 2
  • Karma: 0
robertox odezwij się a Piv.

pzdro.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.064 seconds

baner laplander